Obróbka zdjęć produktowych na stronę www

Tym razem przedstawiamy retusz zdjęć produktowych dla producenta urn z Rzeszowa. Przedmiotem zlecenia były zdjęcia produktowe przeznaczone do katalogów oraz na strony internetowe powinny być jak najbardziej przejrzyste. Ich celem jest zainteresowanie klienta przedstawionym na fotografii produkcie, a w późniejszym etapie jego kupnem z racji zapotrzebowania.

Aby doprowadzić do pierwszego etapu, czyli zainteresowania fotografią produktową klienta, należy skupić się jej zrobieniu, a potem wyretuszowaniu.

Retusz zdjęć produktowych urn pozwala na dopracowanie najmniejszych szczegółów, nad którymi nie można zapanować podczas wykonywania fotografii przez fotografa w studio. Dlatego właśnie obróbka zdjęć jest tak istotna i o niej dziś będzie mowa.

Obróbka ogólna zdjęć produktowych urn

Pamiętajmy, że przy każdych zdjęciach najlepiej jest zacząć od kadrowania, ponieważ wtedy mamy jasno określony obszar roboczy, czyli ten, z którym będziemy pracować i który mamy retuszować.  Pozbywamy się zbędnej przestrzeni. W zdjęciach produktowych urn będzie to nadwyżka bieli wokół prezentowanego przedmiotu, ponieważ na takim właśnie tle najczęściej wykonuje się fotografię.

Kolejna z koniecznych rzeczy przy retuszu, to wyprostowanie względem poziomu i pionu. Jeśli tego zabraknie, na pewno rzuci się w oczy każde zakrzywienie.

Ciemne, jasne i kolory

O czym jeszcze trzeba pamiętać? By nasze zdjęcie produktowe nie  było ani zbyt ciemne, ani zbyt jasne. Sprawę rozwiąże odpowiednie ustawienie ekspozycji, balansu bieli czy kontrastu lub wykonanie tego punktowo.

Tutaj staramy się też o nasycenie kolorów urny, by zdjęcie nie było szarawe, o ile takiego koloru nie jest produkt. Żywsze barwy bardziej zainteresują poszukującego produktu klienta. Nie wolno nam jednak przesadzić z kolorem, ponieważ musi on być jak najbardziej przybliżony do rzeczywistego, bo pierwsze co klient zobaczy, to zdjęcie na stronie internetowej, nie bezpośrednio produktu.

Tło na zdjęciach produktowych urn

Tak jak wspominaliśmy, na zdjęciach produktowych urn najczęściej da się zauważyć białe tło. To właśnie dzięki niemu klient może spokojnie skupić się na produkcie, jego zdobieniu, kolorystyce i kształcie.

Warto przestudiować, czy w tle, a dokładniej na tle nie znajduje się element, który nie powinien się tam znaleźć. To właśnie jedna z tych rzeczy, nad którymi nie zawsze da się zapanować. Jest zawsze szansa na to, że znajdzie się tam włos, paproch, a może malutkie zabrudzenie. Na białym tle szczególnie będzie to zauważalne.

Dodatkowo musimy pamiętać o jednolitości tła, a to znaczy tyle, że prawa strona tła naszego zdjęcia produktowego nie może być ciemniejsza niż lewa. Ani na odwrót! Mamy widzieć jedną i tę samą biel.

Odbicia światła

Urny, z racji tego, że zrobione są najczęściej z marmuru, granitu czy innego kamienia, w bardzo prosty sposób odbijają światło. Dlatego właśnie zdjęcie produktowe urn wymaga poświęcenia nieco czasu na usunięcie odbić światła, które zabierają uwagę klienta, który powinien przecież skupić się na wzorze i kolorystyce produktu.

Pozbywamy się nadmiaru odbić bądź punktowo przyciemniamy je. Nie wykreślamy ich jednak zupełnie! To właśnie odbicia światła mówią klientowi o tym, z jakiego materiału jest wykonana urna. Jest kamienna, matowa? To ważne pytania przy zakupie produktu, dlatego poprzez zdjęcie produktowe urny dajmy jasną odpowiedź pytającemu.

Niedoskonałości urny

Nie mamy super mocy, która zapanuje nad kurzem, szczególnie tym widocznym na fotografowanym produkcie. Retusz zdjęć produktowych urn ma jednak moc usunięcia tego kurzu z fotografii. Dlatego ponownie przyjrzyjmy się zdjęciu i odnajdźmy to, co w większym i mniejszym stopniu przyciąga uwagę.

W taki sam sposób postępujemy z innymi niedoskonałościami produktu, które pojawią się na naszej fotografii produktowej.

Efekt końcowy retuszu zdjęć

Nasz retusz zdjęć produktowych urn daje efekt, którego nie uzyska się przy surowym zdjęciu, czyli tym przed retuszem. Usunięcie niedoskonałości i dopracowanie detali pozwala na poświęcenie produktowi stuprocentowej uwagi, ponieważ zdjęcia produktowe kierowane są właśnie na strony internetowe producentów i firm.

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą retuszu zdjęć produktowych, dążysz do poprawy jakości zdjęć Twoich produktów, zapraszamy do kontaktu poprzez pozycję kontakt bądź wybrać usługę w pozycji sklep.

Obróbka zdjęć produktowych – Fotograf Marek Wolan