Tworzenie filmów ze zdjęć

Gif jest formatem pliku graficznego pozwalającym na wyświetlanie obrazków w sekwencji, dzięki czemu możemy tworzyć krótkie zapętlone animacje. Format ten został opracowany w 1987 przez Steve’a Wilhite’a. Dzięki wydajnej kompresji GIF stał się wówczas standardem dla przeglądarek internetowych, ale dopiero w 2010 wrócił do łask za sprawą serwisów społecznościowych. W różnych komunikatorach typu Messenger stały się zaraz obok emotikonek jednym z najpopularniejszych środków wyrazu emocji i komentowania różnych sytuacji.

Zastosowanie Gif-ów

GIF ma wiele zastosowań możemy go używać do przedstawienia produktu z każdej strony lub dodać nieco ruchu do statycznych zdjęć krajobrazu. Jedną z ich głównych zalet jest prostota komunikatu, dzięki czemu ich odbiorca nie musi się zastanawiać nad tym, co chcemy przekazać. Mogą stanowić ciekawą przerwę w tekście, aby dać odpocząć czytelnikowi i zachęcić go do dalszej lektury. GIF-ów należy używać z rozwagą – sprawdzają się jako dodatek, ale zasypanie odbiorcy animowanymi obrazkami nie jest dobrym pomysłem. Można przez to zniechęcić potencjalnego klienta do skorzystania z naszych usług lub zakupu naszego produktu.

Animowane obrazy GIF-y

Odpowiednie animacje powinny być tworzone pod odpowiednich odbiorców. Musi też nastąpić odpowiednia obróbka zdjęć. Nie ma uniwersalnych animacji. Jedni będą woleć zabawne obrazki, drudzy będą woleć animacje wodospadu dodaną do statycznego zdjęcia, a inni wcale nie będą chcieć oglądać tego typu rzeczy i skupią się na tekście. Kolejną zaletą jest na pewno to, że są obsługiwane przez przeglądarki internetowe i można je wysyłać w wiadomości e-mail. Wiele znanych marek wykorzystuje gify do pozycjonowania się w sieci, dlatego też warto je włączyć jako element marketingu marki. W social mediach gify i animacje zdecydowanie bardziej przyciągają odbiorców niż statyczny obraz.

Jeżeli jesteś zainteresowany tworzeniem animacji ze zdjęć napisz do nas lub zadzwoń. Możesz również złożyć zamówienie online.

M.Wolan – Fotograf Rzeszów

tworzenie animacji ze zdjęcia
obróbka zdjęć raw
obróbka zdjęć raw
obróbka zdjęć raw