Kiedy na świat przychodzi dziecko, rodzice często decydują się na zakup sprzętu fotograficznego, aby móc uwieczniać swoje pociechy w różnych sytuacjach. Dziś już nie zawsze jest to lustrzanka, a zdjęcia wykonuje się telefonem, w którym jest zainstalowane wiele filtrów mających za zadanie upiększać zdjęcia. Niestety często się zdarza tak, że filtr działa zupełnie odwrotnie niż byśmy tego chcieli.

Retusz i przeróbki zdjęć dziecięcych

Popsuć zdjęcia dzieci można również przez próbę ich ustawienia, tak jak niemowlaka można ustawiać w miarę swobodnie, tak już nieco większe dzieci nie są tak skore do pomocy. W wykonywaniu fotografii większych rozrabiaków należy wziąć pod uwagę to, że to jest czas dziecka i ono ma się dobrze bawić w czasie sesji. Po prostu staramy się sfotografować to, co dzieci nam dają, a nie wymuszać na nich nienaturalne czynności. Gdy wracamy z kilkuset zdjęciami, wybieramy najlepsze kadry, które poddajemy starannej obróbce. W ten sposób uzyskujemy znacznie lepsze fotografie dziecięce niż w przypadku „wymuszonej” na dziecku sesji. Wystarczy profesjonalna, solidna obróbka zdjęć.

Od czego należy zacząć korygowanie zdjęć dzieci?

W pierwszej kolejności jest ważne ustawienie odpowiedniej temperatury barwowej, nie chcemy, aby skóra dziecka wyszła za różowa lub za żółta, po prostu ma mieć naturalny odcień. Często jednak musimy dokonać lokalnego wyrównania kolorytu skóry, aby była w miarę jednolita. Później zaczynamy usuwać niedoskonałości takie jak np. złuszczony naskórek. Możemy się także pokusić o zmiękczenie obrazu jednym z narzędzi znajdujących się w Photoshopie.

Obróbka zdjęć dzieci online

Jeżeli mamy większe zdjęcia dziecięce z sesji fotograficznej, przekadrowujemy je, jeżeli jest taka potrzeba. Nadajemy odpowiednią gradację kolorystyczną otoczenia, tak aby zdjęcia nabrały charakterystycznego klimatu. Można też nieco rozmyć tło, aby nadać głębi całemu obrazowi. Miłym dla oka dodatkiem jest również dodanie jakiegoś efektu świetlnego w postaci flary lub światła przebijającego się przez korony drzew. Efekty te nie zawsze są możliwe do uzyskania w czasie wykonywania zdjęć, ale w procesie obróbki nie stanowi to już sporego problemu, należy jednak wiedzieć, z której strony jest oświetlony kadr.

Chcesz dokonać przeróbki zdjęć dla dzieci/ dziecięcych? Myślisz o poprawie ich jakości, edycji, poprawie koloru fotografii, zamierzasz wykonać obróbkę detali lub całkowity retusz zdjęcia? Napisz do nas, zadzwoń lub wyślij plik graficzny online.

obróbka i korekta zdjęćobróbka i korekta zdjęć
obróbka i korekta zdjęćobróbka i korekta zdjęć
obróbka i korekta zdjęćobróbka i korekta zdjęć
fotomontaż zdjęć dziecifotomontaż zdjęć dzieci
fotomontaż zdjęć dziecifotomontaż zdjęć dzieci
fotomontaż zdjęć dziecifotomontaż zdjęć dzieci
fotomontaż zdjęć dziecifotomontaż zdjęć dzieci
fotomontaż zdjęć dziecifotomontaż zdjęć dzieci