Usuwanie tła ze zdjęcia

Szparowanie to proces jakim jest usuwanie tła ze zdjęcia tak, aby obiekt prezentował się atrakcyjnie. Takie zdjęcia możemy znaleźć na różnych portalach aukcyjnych, katalogach i zdjęciach produktowych czy na ulotkach reklamowych i informacyjnych wykonywanych dla firm. Dzięki procesowi szparowania zdjęć mamy możliwość podmiany tła na takie, jakie nas interesuje, dlatego znajduje ono zastosowanie również w fotomontażach. Proces usuwania tła ze zdjęcia przeprowadza się przy użyciu programów graficznych takich jak Photoshop. Posiada on kilka narzędzi umożliwiających w bardziej czy mniej dokładny sposób na przerabianie zdjęć online lub stacjonarnie.

Wymazywanie tła ze zdjęć

Automatyczne narzędzia są takie jak quick selection tool czy object selection tool, lecz nie zawsze jesteśmy w stanie osiągnąć nimi dobry efekt, np. na zdjęciach, na których kontur przedmiotu zlewa się z tłem. Dla tego typu zdjęć te narzędzia stają nieużywalne, a czasem dokładne usunięcie tła staje się niemożliwe przy ich pomocy. Dlatego najbardziej precyzyjnym sposobem i najbardziej czasochłonnym jest ręczne narysowanie obwiedni wokół przedmiotu, głównie stosuje się do tego narzędzie pentool, którego zasada jest oparta na krzywych Beziera (z ciekawostek Pierre Bezier to francuski matematyk pracujący dla koncertu Renault). Narzędzie to pozwala nam na precyzyjne zaznaczanie ostrych krawędzi, jak również zaokrągleń na przedmiocie, a także niweluje problem postrzępionych krawędzi.

Profesjonalne przerabianie zdjęć online

Największą zmorą przy szparowaniu są włosy, przedmioty futerkowe i pluszowe. W takiej sytuacji, gdy dochodzi do zaawansowanej edycji zdjęć musimy dokonywać operacji na kanałach barwnych. W czasie tego procesu ustalamy który kanał jest najbardziej kontrastowy i w razie potrzeby jeszcze go podbijamy tak, aby jak najbardziej odciąć tło od przedmiotu. Całą pracę trzeba wykonać ręcznie, a efekt w pewnych przypadkach i tak może nie być satysfakcjonujący, dlatego też najważniejsza w tym przypadku jest ręka retuszera i jego doświadczenie.

Jeżeli chcesz dokonać poprawy zdjęć produktowych, interesuje Cię usuwanie, wycinanie tła ze zdjęcia, szparowanie zdjęć napisz do nas lub zadzwoń. Możesz również zlecić nam usługę online.

Fotograf Produktowy Rzeszów

obróbka zdjęć produktowych
obróbka zdjęć produktowych
obróbka zdjęć produktowych