Zdjęcie do CV i jego wpływ na wizerunek

Nie podlega wątpliwościom, że obecnie zamieszczanie zdjęcia w CV stało się już standardem. Fotografia w Curriculum Vitae przyciąga uwagę rekrutera. Nie da się również ukryć, że wiele mówi ona na temat osoby, której wizerunek przedstawia. Jaki wpływ na Twój wizerunek ma zdjęcie zamieszczone w CV? Co powinno zawierać i, czy warto je retuszować? Przeczytaj artykuł i poznaj tajniki zdjęcia, które zwiększy Twoje szanse na rynku pracy.

Dlaczego zdjęcie do CV jest ważne?

Wbrew pozorom nie chodzi o to, by po zobaczeniu Twojego zdjęcia przyszły pracodawca wiedział, jakiego jesteś wzrostu, wagi lub jak wygląda Twoja sylwetka. Fotografia do CV ma na celu zaprezentowanie Twojej ogólnej prezencji, co pomaga pracodawcy w podjęciu decyzji. Zamieszczając w swoim Curriculum Vitae zdjęcie, które wzbudzi ciekawość i zainteresowanie rekrutera – zwiększysz swoje szanse na otrzymanie upragnionej posady. Fotka jest również wizytówką Ciebie – to właśnie ona, obok czynników takich jak Twoje doświadczenie zawodowe, określi, czy jesteś właściwą osobą na stanowisko.

Zdjęcie do Curriculum Vitae – jakie wybrać?

Współczesny rynek pracy wymaga od osób poszukujących zatrudnienia dużej kreatywności. Osoby, które nie potrafią wyróżnić z tłumu pozostałych aplikujących, niestety nie zdobędą uwagi przyszłego pracodawcy. W praktyce oznacza więc to większą ilość czasu, jaka będzie potrzebna do znalezienia pracy. Czy jest coś, co może to zmienić? Atrakcyjne wizualnie CV z dobrym zdjęciem. Tylko jakie zdjęcie wizerunkowe wybrać?

Jak powinno wyglądać zdjęcie do CV?

Umieszczana w Curriculum Vitae fotografia ma ogromne znaczenie na to, jak będzie postrzegał Cię pracodawca lub osoba zajmująca się rekrutacją. Szata graficzna CV wpływa na wygląd tego, jak zostanie odebrana reszta Twojego życiorysu oraz podanie. Ważne jest więc, by była ona profesjonalnie wykonana. Odradza się umieszczania zdjęć całej sylwetki oraz typu selfie. Powinno ono być:

  • Aktualne – czyli przedstawiać Twój obecny wygląd, a nie to, jak prezentowałeś się 10 lat wcześniej;
  • Korzystne – warto wybrać zdjęcie, na którym nie wyglądasz blado lub jesteś zmęczony;
  • Utrzymane w stonowanej kolorystyce – lepiej wybrać
  • Stosowane do okazji – odradza się wyboru zdjęć z mocny makijażu oraz w zbyt wyzywającym stroju;
  • Wysokiej jakości – lepiej nie ryzykować i nie wstawiać zdjęcia, którego niska jakość pozostawia wiele do życzenia. W takim wypadku lepsza będzie rezygnacja ze wstawienia fotki do CV lub… skorzystanie z usług profesjonalnego fotografa. Wtedy zyskasz pewność, że będzie ono spełniało wszelkie wymogi, Dodatkowo możesz również zyskać darmowy retusz, dzięki czemu pozbędziesz się na zdjęciu wszelkich mankamentów.

Jaki rodzaj zdjęcia wybrać do CV?

Najbardziej w tym przypadku sprawdzą się fotografie portretowe, które obejmą Cię swoim zasięgiem od ramion w górę. Najbezpieczniejszym wyborem są zdjęcia do dokumentów takich jak dowód osobisty prawo jazdy.

Jaki się ubrać do zdjęcia?

Przede wszystkim należy wybrać do zdjęcia taki strój, który zapewni elegancki wygląd. Z elegancją na zdjęciu nie należy jednak przesadzać. Nie chodzi przecież o to, by na zdjęciu być pod krawatem czy w garniturze. Wskazana jest umiarkowana elegancja. Na CV wysyłanych do miejsc, w których pierwsze skrzypce odgrywa kreatywność (np. agencja reklamowa), warto postawić na elegancję w casualowym stylu. Ważne jednak, by Twój strój nie wyglądał wulgarnie i zbyt frywolne. Odradza się także obwieszania się nadmiarem biżuterii. Pracodawcy cenią sobie skromność, dlatego lepiej zrezygnować z dodatkowych ozdób.

Jakie zdjęcie do CV będzie najlepsze?

Zrezygnuj z pokazywania całej sylwetki oraz wstawiania do pliku z Curriculum Vitae własnoręcznie zrobionego selfie. Postaw na zdjęcie do CV dobrze wykadrowane – najlepiej takie, które obejmuje Twoją głowę oraz ramiona. Pamiętaj również o uśmiechu i o tym, żeby wyglądać naturalnie. Odradza się również korzystania z upiększających filtrów, dzięki którym na zdjęciu będziesz wyglądać na 20 lat młodziej. Najlepiej, by na zdjęciu było widać osobę, którą jesteś na co dzień.

Zdjęcie do CV od retuszera Rzeszów

Chcesz mieć pewność, że umieszczone w Twoim CV zdjęcie, będzie posiadało wszystkie z wyżej wymienionych cech? Skorzystaj z usług profesjonalnej usługi fotograficznej obróbki i retuszu zdjęć online w naszym studiu fotograficznym w Rzeszowie. Dzięki temu zyskasz pewność, że będziesz prezentować się na zdjęciu wyjątkowo dobrze. Oferujemy klientom możliwość wyretuszowania zdjęcia, wycięcie tła, korektę kolorystyczną jak i bardziej zaawansowane zmiany ustalane indywidualnie. Współpracujemy z największymi wyszukiwarkami ofert pracy ( w tym m.in. ze znanym Jooble), dzięki czemu przygotowane przez nas zdjęcia do CV, spełniają wszelkie wytyczne tych portali.

Zdjęcia do dokumentów w tym do CV, indeksu, dyplomu, legitymacji, paszportu, książeczki wojskowej, prawa jazdy, wizy wraz z wydrukiem możesz zamówić bezpośrednio u nas – pod tym linkiem.

Dobry Fotograf Rzeszów

retusz portreturetusz twarzy online