Rekonstrukcja starych zdjęć

Dlaczego przerabia się monochromatyczne zdjęcia na kolorowe? W 1826 roku Joseph Nicephore Niepce wykonał pierwszą fotografię w czerni i bieli. Ponad 30 lat później w 1861 roku została wykonana pierwsza fotografia kolorowa, której autorem jest James Clerk Maxwell. Jak widzimy, od samego początku istnienia fotografii wynalazcy i artyści dążyli do jak najwierniejszego odwzorowania rejestrowanego obrazu, jednak sporo czasu minęło, zanim fotografia kolorowa stała się ogólnodostępna.

Przez to wielu z nas posiada zdjęcia w sepii lub czarno-białe. Dziś, wykonując zdjęcia, mamy możliwość wyboru pomiędzy kolorem a czernią i bielą. Ale co w przypadku, gdy ktoś chce zobaczyć czarno-białe zdjęcia w kolorze? Dzisiaj jest już możliwa poprawa zdjęcia online, a z pomocą przychodzą algorytmy wykonujące koloryzacje czyli (nowa technika kolorowania zdjęć), niestety pliki wyjściowe są gorszej jakości niż bazowe i nie nadają się do druku w jakości archiwalnej.

Koloryzowanie czarno białych zdjęć

Kieruje nami ciekawość i artystyczne zacięcie do tworzenia czegoś takiego. Zdjęcia koloryzowane przez nas nie tracą na jakości, a także nadają się do druku. Jest to czasochłonny proces, ale efekty wynagradzają nam ten czas. Co nam jeszcze daje koloryzacja zdjęć? Spojrzenie w przeszłość i zobaczenie, jak to wyglądało w rzeczywistości. Kolor jest w stanie ożywić stare fotografie i pozbawia je często dramatycznego wydźwięku.

Najlepsze efekty daje koloryzacja po wcześniejszej renowacji zdjęcia (korekcie koloru fotografii), która także jest w naszej ofercie. Do kogo jest skierowana nasza usługa fotograficzna online? Do wszystkich tych, którzy chcieliby odświeżyć swoje pamiątki i spojrzeć na nie w nowy sposób, do osób ciekawych, jak to, co jest na zdjęciu wyglądało w rzeczywistości. Ciekawym pomysłem jest również podarowanie w prezencie komuś ulubionej starej skoloryzowanej fotografii.

Korekta koloru fotografii

Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług fotograficznych i zlecić nam proces koloryzacji zdjęć, korektę koloru fotografii lub retusz fotografii zadzwoń do nas, napisz lub wyślij plik graficzny online.

kolorowanie zdjęćkolorowanie zdjęć
kolorowanie zdjęćkolorowanie zdjęć
koloryzacja starych zdjęćkoloryzacja starych zdjęć
kolorowanie czarno białych zdjęćkolorowanie czarno białych zdjęć