” Wszystkie fotografie mówią: „Memento mori”. Robiąc zdjęcie, stykamy się ze śmiertelnością, kruchością, przemijalnością ludzi i rzeczy. Właśnie dlatego, że wybieramy jakąś chwilę, wykrawamy ją i zamrażamy, wszystkie zdjęcia stanowią świadectwo nieubłaganego przemijania.”
Susan Sontag – O fotografii

Odnawianie starych fotografii

Każdy z nas posiada w swojej kolekcji zdjęcia z dawnych lat. Są one zapisem historii naszej i naszych bliskich. Dzięki tym obrazom jesteśmy w stanie przenieść się w czasie i zobaczyć świat oczami ludzi, których już często między nami nie ma. Niestety te bezcenne pamiątki – fotografie – nie są odporne na działanie czasu. Zaczynają płowieć i tracić swój blask. Częstymi wadami są także białe pyłki powstające już na etapie wywoływania zdjęcia, a ukazujące się dopiero po pewnym okresie. Z tymi niedoskonałościami poradzi sobie na szczęście retusz zdjęcia online.

Dlaczego retusz zdjęcia online tak nas fascynuje?

Jako fotografowie-retuszerzy wiemy, co to znaczy stracić jeden wyjątkowy moment, który się już nie powtórzy. Dlatego też wszystkie nasze zbiory poddaliśmy procesowi cyfryzacji, renowacji oraz ponownego wydruku. Dzięki temu nasze zbiory są bezpieczne na dysku, w chmurze, a także możemy czerpać radość z oglądania ich w albumach, wydrukach wielkoformatowych czy odbitkach.

Odnawianie zniszczonych fotografii

Profesjonalny skaner kolorymetryczny potrafi nawet z małych zdjęć wycisnąć wszystkie szczegóły i pozwala uzyskać wierną jakość archiwalną zdjęć. Jeżeli zamierzasz również poprawić jakość starych rodzinnych zdjęć lub przeprowadzić retusz zniszczonych fotografii zadzwoń do nas lub napisz. Możesz również wysłać zdjęcia online. Sprawdzimy czy nadają się do odzyskania i poprawy jakości.

korekta starych zdjęć, odnawianie starych zdjęć, odnawianie zniszczonych zdjęć, reprodukcja, retusz, retusz starych zdjęć, retusz zniszczonych zdjęćkorygowanie starych zdjęć

Po zeskanowaniu zdjęcia zaczęliśmy od skadrowania go i ściągnięcia rys i kurzu.

korekta starych zdjęć, odnawianie starych zdjęć, odnawianie zniszczonych zdjęć, reprodukcja, retusz, retusz starych zdjęć, retusz zniszczonych zdjęćkorekta starych zdjęć, odnawianie starych zdjęć, odnawianie zniszczonych zdjęć, reprodukcja, retusz, retusz starych zdjęć, retusz zniszczonych zdjęć

Na koniec został poprawiony kontrast, zostały zrobione korekty lokalne oraz zostały wyretuszowane elementy.