Retusz zdjęć z komunii

Zdjęcia są uniwersalną, a jednocześnie wiele oddającą pamiątką z różnych wydarzeń rodzinnych czy eventów, a także uroczystości. Tak też jest w przypadku ceremonii Pierwszej Komunii Świętej.
By jeszcze chętniej wracać do takiej pamiątki, jaką stanowią zdjęcia komunijne, warto sprawić, by wyglądały one profesjonalnie i estetycznie. Oprócz wykonywania sesji zdjęciowych z Pierwszej Komunii Świętej zajmujemy się retuszem zdjęć komunijnych. Na czym skupiamy się podczas tego zabiegu? Jakie zdjęcia nadadzą się do takiej obróbki i jaką ofertę Wam przedstawiamy? Zapraszamy do czytania :)

Poprawianie jakości zdjęć z komunii

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, podobnie jak Ślub, jest jednym z ważniejszych momentów w życiu człowieka. Jest to także jedna z huczniej obchodzonych uroczystości w gronie rodzinnym. Często rodzice dziecka przyjmującego Komunię Świętą po raz pierwszy decydują się na usługę wykonania sesji zdjęciowej podczas tego wydarzenia. Taka sesja zdjęciowa pozwala ukazać jego powagę, ale także i klimat. Fotograf może napotkać jednak niemałe trudności podczas sesji komunijnej jak na przykład słabe oświetlenie w kościele. I tutaj z pomocą przychodzi profesjonalny retusz zdjęć komunijnych.

Obróbka i edycja zdjęć komunijnych

Co można skorygować? Retusz zdjęć komunijnych, co kryje się za tymi słowami? Możemy śmiało przyznać, że właściwie to poddać obróbce możemy wszystko – przestrzeń zdjęciową, kolorystykę, temperaturę zdjęć, światło, a także twarze. Retusz zdjęć komunijnych skorygować może każde niedociągnięcie czy niedoskonałość, elementy niepożądane na zdjęciu z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Jesteśmy przekonani, że nawet najmniejszy retusz zdjęcia potrafi je odświeżyć tak, by wyglądało lepiej niż zdjęcie surowe, czyli bez obróbki.

Czego nie korygować?

Nie zawsze jednak jest sens retuszować zdjęcia komunijne, ale dotyczy to poszczególnych ujęć, gdzie na przykład jest ono tak prześwietlone, że nawet po najlepszej obróbce nie będzie wyglądać estetycznie. Często retusz zdjęć komunijnych odbywa się drogą eliminacji. Spośród wielu zdjęć z tego samego kadru wybieramy najlepsze ujęcia i te właśnie poprawiamy.

Retusz ogólny zdjęć komunijnych

W przypadku ogólnego retuszu zdjęć komunijnych postępujemy tak, jak z każdym innym rodzajem zdjęcia. Skupiamy się podczas tego etapu na ogólnych parametrach zdjęcia – kontraście, temperaturze barwowej, szumach czy  ekspozycji. Zwracamy też uwagę na cienie oraz prześwietlenia.

Retusz zdjęć portretowych komunijnych

Sesja zdjęciowa komunijna składa się głównie z twarzy. Wykonując takie zdjęcia, skupiamy się na przedstawieniu powagi wydarzenia, emocji i opowiedzeniu tego, co miało miejsce. Jednak nie ma możliwości, by zupełnie wszystko pozostało pod kontrolą fotografa.

Retusz zdjęć komunijnych to także obowiązkowy retusz zdjęć portretowych. Retusz ten będzie różnił się jednak w przypadku sesji komunijnej indywidualnej, a grupowej, ponieważ w przypadku tej drugiej skupiamy się na całości.

Zajmując się retuszem zdjęć komunijnych, na których znajdują się kadry skupione na twarzy, pozbywamy ją niedoskonałości. Zasada brzmi, że niwelujemy wszystko, co może zniknąć z twarzy w ciągu dwóch tygodni, a więc będą to wypryski, przebarwienia,  albo po prostu niedoskonałości wynikające z przypadku – paproch kurzu, nieoczekiwany włos.

Retusz tła na zdjęciach

Na zdjęciach komunijnych mogą pojawić się także nieoczekiwane elementy w tle, na co także rozwiązaniem jest retusz fotografii. Za jego pomocą możemy pozbyć się tego, co jest niepotrzebne, a tym bardziej, gdy psuje estetykę zdjęcia.

Pewne elementy możemy także poprawić, dodać, lub po prostu dopracować. W końcu staramy się, by retusz zdjęć komunijnych dopracował fotografię tak, by nie budziła zastrzeżeń, a cieszyła oko.

Klimat zdjęć z uroczystości

Ważne jest, by wszystkie zdjęcia razem wzięte tworzyły spójną całość, a więc pozostawały w tym samym klimacie i temperaturze barwowej. Retusz zdjęć komunijnych musi być równomierny i korygować w tym samym stopniu pewne elementy, jakimi jest na przykład twarz dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej. Na każdym zdjęciu powinno ono wyglądać tak samo, a więc nie mieć na jednej fotografii pewnej niedoskonałości, a na innej mieć. To właśnie nas charakteryzuje podczas retuszu zdjęć – profesjonalizm.

Efekty retuszu zdjęć komunijnych

Zdjęcia poddane obróbce potrafią zrobić naprawdę większą robotę w przykuwaniu uwagi niż zdjęcia surowe. Jeśli mają stanowić pamiątkę na resztę życia, warto byłoby, gdyby były rzetelnie obrobione i wyglądały estetyczniej, a także by podkreślały to, co najważniejsze.

Gotowe już zdjęcia z uroczystości Komunii Świętej warto wywołać i zachować, a nawet i stworzyć pamiątkowy album z Pierwszej Komunii Świętej.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem strony internetowej, na której przedstawiamy Wam nasze oferty retuszu zdjęć nie tylko komunijnych :)