Przerabianie zdjęć online – podstawowe oraz trudniejsze

Wiele fotomontaży jest dosyć prostych w realizacji, choć każdy fotomontaż wymaga dokładności i czasu. W większości przypadków najważniejszy jest pomysł, czyli co z czym zgrać, żeby efekt miał ręce i nogi. Najczęściej montuje się dwa zdjęcia ze sobą. W trudniejszych przypadkach przerabianie zdjęć online polega na połączeniu kilku ujęć w jedno. Czasami dodatkowo realizowane są efekty specjalne typu mgła, burza piaskowa, dym itp.

przerabianie zdjęć

W większości przypadków zdjęcia trzeba zgrać ze sobą tonacyjnie, kolorystycznie, trzeba zgrać ze sobą również jasność i kontrast. Na powyższym przykładzie została dodana dodatkowo mgła, żeby uzyskać fajniejszy klimat na zdjęciu.

 

przerobione zdjęćie

Początkowa wersja polegała na dobraniu i zestawieniu zdjęć ze sobą i konwersji całości do czerni i bieli.

 

fotomontaż

Kolejna wersja została wzbogacona o efekty specjalne oraz delikatną koloryzację.

 

4

Głowa chłopaka w tym przypadku była przycięta, co wymagało dodatkowego „dorysowania” części głowy. W tym przypadku, żeby zgrać ze sobą zdjęcie z tłem, trzeba było wykonać odbicie lustrzane.

 

 

5

W tym przypadku mamy dosyć prosty montaż wzbogacony o mgłę, jednak trzeba podkreślić, że w każdym fotomontażu najważniejszy jest pomysł. Każdy pomysł można z nami przegadać przed zleceniem czy jest w ogóle wykonalny. Fotomontaże zawsze realizowane są wg indywidualnej wyceny, ponieważ każdy pomysł i każda realizacja jest inna. Przeciętne koszty jednego fotomontażu prostego to 30-40zł.

Mamy nadzieję, że pokażemy z czasem trudniejsze przeróbki :)