fotografia reklamowa

Fotografia reklamowa Rzeszów

Pierwsze wrażenie w życiu codziennym ma ogromne znaczenie. Nie inaczej jest w przypadku prezentacji produktu, czy usługi za pomocą zdjęć. Zdjęcia mogą zachęcić bądź zniechęcić do dalszej interakcji, więc to oczywiste, że odpowiednie przedstawienie produktu to klucz do sukcesu. Jak zatem osiągnąć ten efekt? Na pewno pomoże tu fotografia reklamowa, która cieszy się coraz większą popularnością.

Zdjęcia reklamowe

Fotografia reklamowa to nic innego jak zdjęcia, które w atrakcyjny sposób przedstawiają oraz promują nasze produkty bądź usługi. Celem fotografii reklamowej jest sprzedaż produktu końcowemu odbiorcy, wpłynięcie na jego zaangażowanie, czy wzbudzenie zainteresowania daną kampanią reklamową. Dlatego też profesjonalne podejście do tematu będzie zdecydowanie miało duży wpływ na biznes.

Fotografia reklamowa to nic innego jak zdjęcie wykonywane z przeznaczeniem sprzedaży produktu. Przedstawienie produktu w jak najbardziej korzystny i zachęcający sposób. Na co dzień nasze studio wykonuje bardzo dużo zdjęć reklamowych i produktowych co jest szczególnie mocno związane w dużą ilością powstających sklepów internetowych różnych branż. Wykonujemy zdjęcia reklamowe produktów w tym art dla dzieci, dla sklepów obuwniczych,  meblowych, hurtowni ogrodniczych, sklepów RTV i AGD, sklepów odzieżowych, motoryzacyjnych, kosmetycznych i perfum, drogerii, księgarni, suplementów, hurtowni i marketów budowlanych, art. spożywczych.

Fotografia Packshot

Wykonujemy proste:

  • zdjęcia reklamowe packshot, które przedstawiają konkretny produkt z poprawnym cieniowym oświetleniem na jednolitym tle z efektem odbicia lub refleksów,
  • zdjęcia bezcieniowe, które pokazują produkt na białym tle bez cienia i efektów świetlnych,
  • zdjęcia kreatywne z dobrym pomysłem prezentacji produktu,
  • zdjęcia do katalogów,
  • zdjęcia na strony www, e-commerce,
  • zdjęcia 360 z animacją video prezentujące produkt z każdej możliwej strony (możliwość zastosowania animacji 360 lub 180 stopni).

Rodzaje fotografii reklamowej

Można rozróżnić kilka typów fotografii reklamowej. Do najbardziej popularnych należą:

  • fotografia produktowa,
  • wizerunkowa (fotografia biznesowa),
  • fotografia wnętrz – na potrzeby stron internetowych, portali, czasopism dla hoteli, klinik medycznych i stomatologicznych, restauracji, lokali gastronomicznych, barów, klubów, pubów, siłowni, klubów fitness,
  • fotografia kulinarna – na potrzeby menu, ulotek reklamowych, katalogów, mediów społecznościowych oraz www w tym sklepów internetowych.

Fotografia produktowa reklamuje dany produkt. Ma za zadanie przedstawić jego zalety, użyteczność bądź przeznaczenie. Wykorzystywana jest najczęściej do zaprezentowania asortymentu danego sklepu. Ważna jest tu precyzja i skupienie się na walorach produktu. Z kolei fotografia wizerunkowa skupia się na wizerunku jaki chcemy pokazać – człowieka, marki, firmy. Zleceniodawca za jej pomocą chce w odpowiedni sposób przedstawić odbiorcy informacje o sobie, np. jako odpowiedniego kandydata na stanowisko, czy też jako przyjaznego środowiska pracy. Natomiast fotografia wnętrz – jak sama nazwa wskazuje – skupia się na wnętrzach. Jej zadaniem jest prezentacja wnętrza w sposób zachęcający do przebywania w nim, zakupu, czy wynajmu. Najczęściej wykorzystywana jest przez restauracje, hotele czy też salony meblarskie.

Fotografia reklamowa a marketing

Fotografia reklamowa zyskuje coraz większe zainteresowanie i jest doceniana jako istotny element strategii marketingowych.  Stanowi jej spójny element i ogromne dopełnienie. Nic dziwnego, skoro obecnie jesteśmy bombardowani przekazami wizualnymi – i tu ważne jest, żeby to właśnie nasz produkt się wyróżnił i znalazł się w kręgu zainteresowania odbiorcy. Nieczęsto to właśnie dzięki zdjęciu klient decyduje czy wybrać daną usługę czy produkt. Ogromne znaczenie ma również fakt, iż człowiek łatwiej przyswaja informacje przekazane w formie graficznej. Podsumowując, fotografia reklamowa jest świetnym narzędziem promocji biznesu. Zdecydowanie warto rozważyć skorzystanie z tej formy wsparcia biznesu, zwłaszcza w obecnych czasach, skupionych na odbiorze treści wizualnych. Wizualizacja zgodna ze sztuką wykonana przed dobrego fotografa od zdjęć reklamowych odgrywa jedną z ważniejszych ról w biznesie.

Jeśli interesuje Cię profesjonalna sesja wizerunkowa, fotografia produktowa lub wnętrz,
to zapraszamy do kontaktu.