fotografia biznesowa

Czym jest sesja wizerunkowa?

Fotografia biznesowa to kategoria, która nie powinna być obca właścicielom małych i dużych firm. W czasach kultury obrazu i utrzymywania kontaktów z potencjalnymi klientami w mediach społecznościowych, profesjonalne zdjęcia stają się nieodzowne. Co należy wiedzieć o fotografii biznesowej?

O sesji wizerunkowej mówimy wtedy, kiedy osoba stojąca przed obiektywem jest fotografowana w taki sposób, aby wykreować konkretny wizerunek. Celem fotografa jest zaprezentowanie modela, którego strój i użyte rekwizyty odpowiadają konkretnym kompetencjom. Jest to typ sesji bardzo często wykorzystywany w fotografii biznesowej, ponieważ pozwala przedstawić przedsiębiorców takimi, jakimi chcą być widziani przez swoich odbiorców. Między dobrym zdjęciem a arcydziełem różnica tkwi w niuansach, perfekcyjnej obróbce i retuszu zdjęć, jeżeli masz zdjęcia które chciałbyś / chciałabyś poprawić – wgraj je celem oceny i sprawdzenia możliwości korekty.

Rodzaje fotografii korporacyjnej

Profesjonalna fotografia korporacyjna powinna oddawać charakter pracy wykonywanej przez daną osobę. Zdjęcia zazwyczaj wykonywane są na jednolitym tle albo na miejscu pracy, a modele ubrani w kreacje odpowiadające służbowemu dress code’owi. Z uwagi na zastosowanie sztucznego oświetlenia bardzo ważny jest profesjonalny makijaż, dzięki któremu można ukryć mankamenty cery, a skóra nie będzie się świecić i odbijać światła. W przestrzeni biurowej pracownicy często są fotografowani na swoich stanowiskach, które najlepiej definiują ich rolę w firmie oraz status. Przedsiębiorcy działający w branżach artystycznych fotografowani są w swoich pracowniach i z atrybutami, których używają do pracy. Fotografia korporacyjna to nie tylko portrety, ale również zainscenizowane ujęcia całego zespołu podczas pracy oraz zbliżenia, pokazujące z bliska wykonywane przez pracowników czynności.

Fotografia wizerunkowa jako reklama dla swojej firmy

Fotografia wizerunkowa to kluczowy element budowania własnej marki i podtrzymywania wysokiego statusu istniejących od lat firm. Dzieje się tak, ponieważ ludzie lubią wiedzieć, z kim pracują albo z czyich usług korzystają. Przedstawienie pozytywnego wizerunku firmy i jej pracowników sprawia, że kontakt między kontrahentami nie jest bezosobowy i staje się bardziej namacalny. Świadczy również o profesjonalnym podejściu do marketingu i podążaniu za nowoczesnymi rozwiązaniami. Jeśli poszukujesz profesjonalnego fotografa biznesowego to zapraszamy do zapoznania się z naszymi wszystkimi usługami. Zajmujemy się nie tylko fotografią, ale także obróbką zdjęć, retuszem i przygotowaniem zdjęć pod kampanie produktowe.