kolorowanie czarno-białych zdjęć

Kolorowanie starych fotografii

Kolorowanie czarno-białych zdjęć jest zajęciem niezwykle ciekawym. Wystarczy mieć do dyspozycji stare zdjęcia, które są pozbawione kolorów, skaner oraz specjalny program komputerowy, jednak często dane barwy nie zgadzają się z tym, co było w rzeczywistości. Warto więc je oddać profesjonalistom, którzy zajmują się kolorowaniem starych fotografii w sposób profesjonalny.

Automatyczne kolorowanie zdjęć

Kolorowanie starych fotografii na samym początku przebiegało za pomocą farb i pędzelka, którym osoby zajmujące się kolorowaniem czarno-białych zdjęć miały możliwość nadania nowego życia starym fotografiom. Jest to metoda pełna błędów i polegająca na indywidualnym podejściu kolorującej osoby, przez to często zdjęcia nie odwzorowywały rzeczywistości. Jednak to oni jako pierwsi przyczynili się do rozwoju dziedziny fotografii, polegającej na ożywieniu starych zdjęć.

Obecnie proces kolorowania jest przeprowadzany w sposób automatyczny, dzięki czemu barwy wielu zdjęć są do siebie zbliżone i osoba, która zechce pokolorować więcej swoich starych zdjęć, ma wszystkie fotografie stworzone w jednym stylu. Dodatkowym atutem jest brak wykorzystania starych fotografii — pracuje się na odbitkach oraz skanach w programie graficznym, nie maluje się pędzelkami na starym zdjęciu tak, jak to miało miejsce w przeszłości.

Kolorowanie starych zdjęć

Profesjonalny proces koloryzacji zdjęć polega w pierwszej kolejności na użyciu programu do obróbki zdjęć, który na podstawie analizy tysiąca zdjęć będzie w stanie dobrać odpowiednie kolory. Często potrzeba jednak ludzkiego nadzoru nad programem w celu wyeliminowania błędów lub nieprawidłowo pokolorowanych elementów.

Automatyczne kolorowanie czarno-białych zdjęć polega na dobraniu odpowiednich kolorów przez program, przez który w celu kalibracji zostało przepuszczonych tysiące zdjęć, zarówno czarno-białych, jak i ich kolorowych wersji, dzięki czemu w odpowiedni sposób może dobrać nowe kolory na skanie fotografii. Warto tu jednak zaznaczyć, że automatyzacja nie przynosi dobrego efektu w 100% i potrzebna jest tu dodatkowo ręczna ingerencja. Jeśli chcesz sprawić komuś prezent w postaci odświeżenia starych fotografii i ich pokolorowania to zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wystarczy przesłać do nas fotografie, a my szybko i profesjonalnie nadamy mu nowy wyraz.

Jeśli interesuje Cię kolorowanie czarno-białych zdjęć
lub usługi profesjonalnego fotografa
to zapraszamy do kontaktu.