fotomontaż zdjęć

Przerabianie i obróbka zdjęć

Jakie są możliwości i ograniczenia: jedynym ograniczeniem jest pomysł koncepcyjny zleceniodawcy, lub doświadczenie wykonawcy, ewentualnymi ograniczeniami mogą być pliki których nie można ze sobą w sposób sensowny zestawić, tak by cały fotomontaż był realistyczny.

Jakiego typu pliki przyjmujemy: wszystkie pliki graficzne (np. jpg/jpeg/png/tiff)

Jakiego typu zdjęcia można ze sobą zestawiać: By fotomontaż zdjęć był realistyczny i zapierał dech w piersiach należy zestawić ze sobą zdjęcia podobnej jakości ponieważ finalne zdjęcie będzie sprowadzone do jakości najgorszego zdjęcia z całego zestawienia. Także należy pamiętać by wszystkie fotografie miały podobny kąt padania światła, podobną kolorystykę oraz perspektywę. Dobrym rozwiązaniem jest to by klient wysłał jak największą liczbę zdjęć, które można ze sobą złączyć. By grafik osobiście wybrał zdjęcia które się do tego nadają.

Dla kogo przeznaczony jest nasz produkt: Tak na prawdę dla każdego, dzięki fotomontażowi możemy: podmienić twarz na zdjęciu, wzbogacić zdjęcie o dodatkowe elementy, zamienić się w postać z bajki, stworzyć reklamę produktu lub na przykład stworzyć prześmiewcze prezenty dla naszych najbliższych. Dzięki tej technice nie musimy wychodzić z domu by mieć zdjęcie w egzotycznej dżungli czy w słonecznym Egipcie. Retusz elewacji, terenu, podmiana nieba, usuwanie elementów lub dodanie roślin to zaledwie ułamek tego co nasi graficy potrafią zrobić. W prosty sposób i w przystępnej cenie możemy stać się twarzą plakatu filmowego lub głównym bohaterem rysunku koncepcyjnego.

Proces fotomontażu zdjęcia

W pierwszej kolejności ocenie podlegają przesłane pliki. Nie wszystkie zdjęcia mogą być ze sobą połączone w taki sposób aby koncepcja wciąż wyglądała realnie. Jeśli taka opcja jest możliwa wówczas przygotowujemy koncepcję fotomontażu. Następnie dobieramy zdjęcia pod kątem ich jakości, perspektywy i kierunku padania światła i cieni oraz dopasowujemy kontrast zdjęć.

Kolejnym etapem fotomontażu jest domalowanie elementów jak włosy, trawa, dodanie roślinności oraz modelowanie postaci, przedmiotów i tła (w wypadku wody i innych odbijających się powierzchni należy dodać odbicie). W finalnym etapie montażu zdjęć nadawany jest końcowy klimat poprzez dodanie efektów specjalnych takich jak: zmiana głębi ostrości, dodanie mgły, kurzu, flar, świateł, blików, płatków liści. Na koniec poprawiany jest jeszcze kontrast, cieniowanie, światło, domalowywanie i ostateczne ustawianie perspektywy oraz dodawanie ostatnich szlifów kolorystycznych, czyli tak zwany colorgranding.

Zobacz jak to wygląda w przyspieszonym tempie:

Jeśli interesuje Cię profesjonalny fotomontaż zdjęć
to zapraszamy do kontaktu.