fotografia packshotowa

Zdjęcia packshot

Packshot można łatwo zdefiniować jako obraz produktu, opakowanie lub etykietę. Celem packshotów jest odzwierciedlenie produktu dokładnie tak, jak wygląda w rzeczywistości. Fotografia packshotowa pozostawia niewiele miejsca na artystyczną lub twórczą ekspresję. Można bawić się oświetleniem, pozwalając na jaśniejszy lub ciemniejszy obraz z określonymi obszarami wyróżnionymi bardziej niż inne. Głównym celem fotografa jest upewnienie się, że kolory, forma i oznaczenia produktów są jasne i jak najdokładniejsze.

Packshoty tworzone są z myślą, aby nie odwracać uwagi od produktu. W branży reklamowej packshot można wykonać w formie statycznej lub dynamicznej. Ten drugi wykonuje się poprzez sekwencję zdjęć pod różnym kątem, a następnie z tak przygotowanego materiału tworzona jest ruchoma prezentacja.

Fotografia reklamowa packshot

Często wykonywanym rodzajem tego typu fotografii jest tzw. zdjęcie duch. Produkt, np. odzieżowy, jest zakładany na manekina, który następnie w procesie obróbki zdjęcia jest on wycinany i maskowany. Dla lepszego efektu i taką sesję robi się na jednolitym tle, głównie białym. Ma to na celu nie tylko ułatwienie pracy grafika podczas obróbki, ale takie tło sprawia, że wzrok odbiorcy jest skierowany tylko i wyłącznie na reklamowany produkt.

Packshoty przygotowane na potrzeby e-commerce są często pozbawiane szczegółów. Na przykład na reklamowanym opakowaniu nie jest potrzebna informacja, która zwykle znajduje się zapisana drobnym drukiem. Ważniejsze natomiast jest wyeksponowanie logotypu, który specjalnie zostaje od niekiedy powiększony, dla lepszego zaznaczenia marki.

Fotograf Packshot

Obróbka zdjęć wymaga wiele godzin pracy i cierpliwości. Zdecydowanym ułatwieniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego fotografa, który wykona sesję zdjęciową produktów reklamowych. W przypadku fotografii packshotowej, fotograf i tak musi poddać zdjęcia obróbce, ale na pewno łatwiej obrobić zdjęcia z profesjonalnej sesji zdjęciowej. Jeśli więc szukasz idealnego rozwiązania, aby zareklamować swoje produkty, albo dodać je na stronę internetową lub social media, albo planujesz inną formę reklamy, w której najlepiej sprawdziłaby się fotografia packshotowa, to zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Jeśli interesuje Cię fotografia packshotowa produktu
to zapraszamy do kontaktu.